کد خبر: 563
تاریخ انتشار: 19 نوامبر 2020
تعداد بازدید: [totalcount]

نحوه ثبت‌نام کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد به‌زودی اعلام می‌شود

 

رئیس مرکز سنجش پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا مبنی بر امکان ثبت نام داوطلبان دوره کارشناسی ارشد بدون کنکور گفت: این اقدام با توجه به وضعیت ایجاد شده ناشی از شیوع ویروس کرونا و با هدف کاهش اضطراب و نگرانی داوطلبان و دانشجویانی که نتوانستند در دوره کارشناسی ارشد ثبت نام کنند صورت گرفته است.

به گزارش ایسنا، دکتر بهروز طهماسب کاظمی ضمن بیان این مطلب، به آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی برای کمک به داوطلبانی که بخاطر شرایط پیش آمده موفق نشدند در دوره کارشناسی ارشد ثبت نام کنند و یا در جلسه آزمون حاضر شوند اشاره و تصریح کرد: در راستای تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا مبنی بر امکان ثبت نام بدون آزمون داوطلبان در دوره کارشناسی ارشد، به زودی نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می شود و داوطلبان می توانند در رشته هایی که ظرفیت آنها تکمیل نشده است ثبت نام نمایند.

وی افزود: این رشته‌ها شامل رشته محل هایی است که در پذیرش سال ۹۸ تکمیل نشده‌اند و لذا طبق مصوبه این ستاد، متقاضیان بدون آزمون و صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی تراز شده پذیرفته شوند .

وی در پاسخ به جزئیات این پذیرش از جمله رشته ها، ظرفیت پذیرش و واحد های پذیرنده، گفت: پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد امسال، شرایط و چگونگی پذیرش این دوره اعلام خواهد شد.

دکتر کاظمی به بسترسازی های مطلوب واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی جهت پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی اشاره و خاطرنشان کرد: هم اکنون در ۲۸۰ واحد دانشگاه آزاد اسلامی تنوع پذیرش دانشجو در گروه های مختلف تخصصی مقطع کارشناسی ارشد با بیش از ۵۰۰ رشته گرایش وجود دارد که این ظرفیت گسترده می تواند امکان انتخاب آسانتر و بهتر را برای داوطلبان این مقطع به وجود آورد.

وی علاوه بر این موارد به امکانات و ظرفیت های کم نظیر علمی ،پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره و تصریح کرد: هم اکنون بیش از یازده هزار آزمایشگاه و کارگاه مجهز ، دهها مراکز تحقیقاتی، پارک های فنآوری، سراهای نوآوری ،مراکز رشد و... جهت خدمت رسانی به دانشجویان بویژه دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی در واحدهای دانشگاهی فعال است که این امکانات و ظرفیت های عظیم تجهیزاتی ، علمی و سرمایه انسانی در کنار پراکنش وسیع جغرافیایی ،فضای پرجاذبه ای را برای دانشجویان، پژوهشگران و مخترعان جوان این دانشگاه فراهم نموده است.

دکتر کاظمی در همین زمینه به دستاوردهای چشمگیر و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در برگزاری آنلاین کلاس های درسی درزمان شیوع ویروس کرونا اشاره و خاطرنشان کرد:با توجه به اینکه حفظ سلامت دانشجویان،اساتید و کارکنان، سر لوحه برنامه‌های این دانشگاه است در ترم گذشته تمام کلاس های واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی با بیش از ۷۰۰ هزار کلاس آنلاین بر بستر مجازی با موفقیت برگزار شد و به جرات می توان گفت در این عرصه هیچ دانشگاه و مرکز آموزشی حتی بهترین دانشگاه های دولتی نتوانستند با دانشگاه آزاد رقابت کنند.

روابط عمومی مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی، وی افزود: تجربه موفق برگزاری کلاس های غیرحضوری در دانشگاه آزاد اسلامی نشان داد که این دانشگاه بهترین زیرساخت ها و امکانات جهت پذیرش دانشجو دردوره های مختلف به ویژه تحصیلات تکمیلی را دارا است.

© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است.